FİNANSAL PİYASALAR

13/Aralık/2019 - 9:37

TCMB'nin faiz indiriminin ardından TL için risklerin arttığı düşünülse de kur yatay, volatilite düşük

Dolar/TL, TCMB'nin 2 puanı dün olmak üzere son dört toplantıda arka arkaya yaptığı indirimlerle politika faizini toplamda 12 puan düşürerek %12'ye çekmesinin ardından yedi haftanın zirvesi olan 5.80'in altında yatay seyir izliyor.

ABD Merkez Bankası'nın (Fed) üç indirimin ardından önümüzdeki yıl artış öngörmemesi, Avrupa Merkez Bankası'nın (ECB) ise gevşeme...

11/Aralık/2019 - 9:27

TCMB'nin yarınki faiz kararını bekleyen kur 5.80 civarında; veri gündemi, küresel piyasalar izleniyor

Dolar/TL, 7 haftanın zirvesine yükselerek başladığı haftada 5.80 civarındaki seyrini sürdürürken, Merkez Bankası'nın (TCMB) bugün başlayacak ve yarın sonuçları açıklanacak Para Politikası Kurulu (PPK) kararı, piyasalarda yön belirleyici olarak bekleniyor.

Hacimlerin, yıl sonunun yaklaşmasıyla azalmaya başladığı piyasalarda Perşembe günü gerçekleşecek İngiltere...

09/Aralık/2019 - 9:20

Dolar/TL'de Moody's sonrası sınırlı yükselişte, bu hafta TCMB'nin faiz kararı yön belirleyici olacak

Dolar/TL, Moody's tarafından Cuma günü Türkiye kredi notu değerlendirmesi tarihinde bir açıklama yapılmaması sonrası sınırlı yukarı yönlü bir seyir izlerken bankacılar haftanın en önemli gündem maddesinin ise TCMB'nin faiz kararı olacağını belirttiler.

Kredi derecelendirme kuruluşu Moody's, Türkiye'nin kredi notunu olası bir ödemeler dengesi krizinin gerçekleşme...

06/Aralık/2019 - 10:18

Dolar/TL'de 5.75 civarında seyir sürüyor, küresel gelişmeler ve Moody's açıklaması bekleniyor

Yurtiçinde gelecek haftaki PPK toplantısına odaklanan piyasada sakin bir seyir gözlenirken, küresel tarafta ticaret savaşları, petrol fiyatlarının seyri ve ABD tarımdışı istihdam verisi izleniyor.Öte yandan Moody's'in piyasa kapanışının ardından Türkiye'ye ilişkin değerlendirmesini açıklaması bekleniyor.

Asya borsaları, ABD Başkanı Donald Trump'ın Çin ile ticaret...

05/Aralık/2019 - 9:18

NATO zirvesi sonrası dolar/TL'de sakin seyir sürüyor, gelecek haftaki PPK öncesi küresel gelişmeler izleniyor

NATO zirvesindeki gelişmelerin izlendiği piyasada dolar/TL'de hafta başından bu yana dar bantta sakin seyir devam ederken, kur bu sabah 5.75 seviyesinin hemen altında bulunuyor.TCMB'nin bugün 2020 yılı para ve kur politikası metnini açıklaması beklenirken, piyasanın odağındaki asıl olarak gelecek haftaki PPK toplantısı bulunuyor. Yurtdışında ise gündem ABD ve...

04/Aralık/2019 - 9:48

Dolar/TL'de 5.75'in altında seyir sürüyor, NATO zirvesi ve küresel gelişmeler izleniyor

ABD Başkanı Donald Trump dün Türkiye'ye yaptırım konusuna baktıklarını açıklaması ardından yükselen dolar/TL bu sabah 5.75'in altında hareket ederken, piyasada Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın katıldığı NATO zirvesi ve küresel piyasalar izleniyor. ABD Başkanı Donald Trump, Rusya'dan aldığı S-400 füzeleri nedeniyle Türkiye'ye yaptırımlar getirilmesine baktıklarını söyledi ancak...

02/Aralık/2019 - 9:34

Dolar/TL haftaya 5.75 civarında başladı, büyüme verisi izlenecek

Dolar/TL yeni haftaya 5.75 civarında Cuma günkü kapanışına yakın seviyelerde başlarken, piyasalar bu hafta yurtiçinde büyüme ve enflasyon verisini izleyecek.

Yarın başlayacak olan ve Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın da katılacağı NATO liderler zirvesinin de izleneceği piyasada ayrıca Cuma günü ABD'de tarımdışı istihdam verisi takip edilecek. Piyasalar ayrıca ABD-Çin ticaret görüşmelerinin seyrini...

29/Kasım/2019 - 9:48

ABD ile ilişkilere yönelik endişeler ve dolarda değerlenme ile yükselen dolar/TL 5.76 civarında hareket ediyor

Rus hava savunma sistemi S-400'ler için Ankara'da test yapıldığı haberleri ve dolarda değerlenme ile dolar/TL'de hafta başından itibaren gözlenen yükseliş eğilimi dün sakinlerken, dolar/TL 5.76 civarında hareket ediyor. Piyasalarda ABD ile ilişkiler konusunun yanı sıra ABD-Çin ticaret anlaşmasına yönelik gelişmeler de takip ediliyor.

TCMB bugün...

27/Kasım/2019 - 9:25

Piyasada S-400 testleri nedeniyle ABD-Türkiye ilişkileri izlenirken kur baskı altında; Albayrak ve TCMB açıklamaları bekleniyor

Piyasalarda Rus hava savunma sistemi S-400'ler için Ankara'da test yapıldığı haberleri nedeniyle ABD-Türkiye ilişkileri daha yakından izlenirken dolar/TL hafta başında işlem gördüğü 5.70'li seviyelerden 5.77'e yükselmiş durumda.

Piyasa genelindeki olumlu hava, Wall Street endekslerinin yeni rekor seviyelerinde kapanmasını sağlarken...

26/Kasım/2019 - 9:24

Dolar/TL S-400 testleri yapıldığına yönelik haberlerin ardından 5.75 civarında

Dolar/TL, Ankara'da Rus hava savunma sistemi S-400'ler için test yapıldığı haberlerinin ABD-Türkiye ilişkilerine yönelik endişeleri artırmasıyla dün 5.70'li seviyelerden 5.75'e yükseldikten sonra güne benzer seviyelerde başladı.

İç piyasada takip edilecek veri gündemi bulunmazken bugün TBMM'de parti grup toplantıları ve Cumhurbaşkanlığı'nda MGK toplantısı gerçekleştirilecek.

...

Sayfalar

FİNANSAL PİYASALAR beslemesine abone olun.